Hummus met rode biet

Lange tijd was ik te lui om zelf hummus te maken.. Tot ik het laatst toch probeerde met een wel heel makkelijk recept. In 5 minuten stond er een bakje met rode bieten hummus klaar. De dagen daarna had ik een heerlijke groente spread als beleg en als groentendip. Toch wel heel erg fijn en easy! Dus bij deze wil ik mijn hummus variaties graag met jou delen en hoop ik dat je snel de keuken induikt!

 

Wat zo fijn is, is dat je nu precies weet wat je eet en dat er niks aan is toegevoegd dat niet nodig is. Je kunt de hummus ongeveer 4 dagen bewaren in een afgesloten bakje in de koelkast. 

Hummus met rode biet
Hummus

Met rode bieten

Tijd: 5 min 

Dit heb je nodig

  •  1 blik kikkererwten
  • 2 rode bieten (voorgekookt)
  • 3 eetlepels tahin
  • Sap van een halve citroen
  • 1 teentje knoflook
  • Zout en peper

Zo maak je het

  1. Spoel de kikkererwten goed af onder de kraan en laat deze uitlekken.
  2. Doe vervolgens alle ingrediënten in de blender of in een kom en mix dit.
  3. Is het te droog? Voeg een klein scheutje water of olijfolie toe.
  4. Proef even en voeg eventueel nog wat extra kruiden toe. 

Tip

  • Gebruik de hummus als groentendip. Snijd een aantal wortels, een stuk komkommer en een paprika in dunne lange plakjes en dip dit in de hummus. Zo heb je snel een lekkere voedzame snack!

Ga je dit recept maken? Ik ben heel benieuwd hoe het wordt en wat jij ervan vind! Laat het me vooral weten in een reactie of laat het me zien en tag me via instagram @fitmetmau.